iran flag

صنایع غذایی مهیا پروتئین برگزیده اجلاس اکسپورتکس ایران

به گزارش روابط عمومی صنایع غذایی مهیا پروتئین  ، بزرگترین اجلاس مشترک سرآمدان تولید و صادرات ایران با نمایندگان تجاری و اتاق‌های بازرگانی کشورهای منطقه در حالی به کار خود خاتمه داد که این شرکت موفق به کسب نشان ملی الگوی کیفیت برتر در تولید محصولات غذایی سالم ، تندیس عقاب طلایی و لوح تقدیر به خاطر پیشگامی در تامین ، تولید ، بسته‌بندی و توزیع محصولات پروتئینی و فرآورده‌های گوشتی شد.

بهزاد درخور مدیرعامل صنایع غذایی مهیا پروتئین ضمن اعلام این خبر گفت: اجلاس مشترک توسعه صادرات ایران با نمایندگان تجاری و اتاق‌های بازرگانی کشورهای منطقه هر ساله با هدف شناسایی و تقدیر از فعالان اقتصادی و مجموعه‌های موفق‌ و پیشرو در صنعت تولید و صادرات برگزار شده و در پایان آن به برگزیدگان این اجلاس گواهینامه و جوایز  بین‌المللی معتبر اهدا می‌شود.

وی به تلاش‌های انجام شده در مجموعه برای کسب این عنوان اشاره و افزود: بیش از 200 نوع محصول ، اعم از گوشت قرمز ، گوشت مرغ ، ماهی و میگو ، انواع برگر و کباب لقمه ، ناگت ، شنیسل و محصولات فرآوری شده در سبد محصولات مهیا پروتئین وجود دارد که بصورت  بسته بندی بشقابی مصرف خانوار و همچنین مصرف رستورانی (عمده)  در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ، تخفیفی و اینترنتی معتبر سراسر کشور عرضه می‌شوند. در همین راستا مرکز پخش صنایع غذایی مهیا پروتئین با ناوگانی بالغ بر 250 دستگاه ماشین ویژه حمل محصولات تازه و منجمد علاوه بر تهران بیش از نیمی از استان‌های کشور را پوشش داده و در استان‌هایی پهناور همچون استان فارس اقدام به احداث سایت در شهر شیراز کرده است تا محصولات مهیا پروتئین هر چه سریع‌تر در دسترس مشتریان قرار گیرد. در آینده‌ای نزدیک نیز سایت‌های دیگری در کلان شهرهایی مانند اصفهان، مشهد، تبریز و دیگر شهرهای ایران به منظور رفاه حال مشتریان مهیا پروتئین افتتاح خواهد شد.

در حال حاضر صنایع غذایی مهیا پروتئین توانسته است به عنوان اولین عرضه کننده محصولات پروتئینی بسته بندی شده به روش اتمسفر اصلاح شده MAP گامی مهم در جهت ارتقای کیفیت محصولات غذایی کشور بردارد.

بهزاد درخور ادامه داد: از کسب این افتخار بسیار خوشحالیم و این مساله انگیزه‌ای خواهد بود تا با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از علم روز گام‌های بعدی را نیز با موفقیت برداریم.

او به تشریح برنامه‌های آتی مجموعه پرداخت و گفت: هم اکنون در حال تکمیل بزرگترین پروژه ملی صنعت غذایی کشور واقع در شهرک صنعتی خوارزمی ، با جدیدترین استانداردهای بین‌المللی و ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا هستیم که طرح توسعه صنایع غذایی مهیا پروتئین بوده و امکان اشتغالزایی برای 5000 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را خواهیم داشت. با این پیشرفت ، افزایش ظرفیت تولید روزانه حدود 200,000 تن را داشته که 20% از تولیداتمان را برای صادرات تخصیص خواهیم داد.

گفتنی است اجلاس توسعه صادرات ایران که در تاریخ 26 آبان ماه به میزبانی تهران در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و بزرگترین اجلاس مشترک سرآمدان تولید و صادرات محسوب می‌شود که نمایندگان تجاری و اتاق‌های بازرگانی کشورهای روسیه ، ترکیه، هند ، ازبکستان ، عراق ، قطر ، سوریه ، عمان ، افغانستان و آذربایجان همچنین 90 مجموعه بزرگ تولیدی ، صنعتی و خدماتی سراسر کشور در آن شرکت داشتند. در این اجلاس همچنین معاون ریاست جمهور ، وزرای محترم صمت ، راه و شهرسازی ، تنی چند از نمایندگان مجلس شواری اسلامی ، اتاق بازرگانی ایران حضور بهم رساندند.